آموزش بلاکچین

بررسی نقش بلاک چین در حوزه رمز ارزها

بلاک چین و ارز دیجیتال عباراتی هستند که معمولا با هم استفاده می شوند. در حالی که آن ها دو فناوری کاملاً متفاوت هستند، بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده بود، اما این لیست به بیش از ۱۰۰۰۰ رسید. فناوری بلاک چین در واقع به عنوان پایه و اساس بیت کوین رایج شد. سیستم ها در سال‌های اخیر خیلی پیشرفت کرده اند، اما با همسویی بسیار نزدیک این اصطلاحات هنوز سردرگمی زیادی برای بسیاری از افراد وجود دارد.

اساساً یک دفتر کل دیجیتالی زنجیره بلوکی شکل‌گیری از اطلاعات دیجیتالی است که در شبکه‌ای از رایانه‌ها ذخیره می‌شوند و یک پایگاه داده ایجاد می‌کنند. نقش بلاک چین در حوزه رمز ارزها به این گونه است که هنگامی تراکنش‌های قابل تأیید انجام می‌شوند، اطلاعات در بلوک‌هایی ذخیره می‌شوند، وقتی که بلوک ها پر شدند، به زنجیره اضافه می‌شوند. یک ارز دیجیتال از طریق بلاک چین عمل می‌کند، زیرا یک سیستم غیرمتمرکز و دیجیتالی است.

نقش بلاک چین در حوزه رمز ارزها
نقش بلاک چین در حوزه رمز ارزها

چگونه بلاک چین و ارز دیجیتال با هم کار می کنند

نقش بلاک چین در حوزه رمز ارزها یک نقش کلیدی است که ما نیز در مقالات قبلی در مجله اینترنتی خط دید به این موضوع پرداختیم. بلاک چین به جای اینکه یک فناوری اختیاری برای ارزهای دیجیتال باشد، ویژگی اساسی آن است. رشد و توسعه بلاک چین توسط ارزهای دیجیتال تقویت شده است، اما بلاک چین از برنامه های کاربردی ارزهای دیجیتال فراتر می رود. این فناوری به بخش مالی محدود نمی‌شود، اما راه‌حل‌های متعددی ارائه می‌دهد که بازارهای مختلف را در سال‌های آینده در دست بگیرد.

نقش بلاک چین در حوزه رمز ارزها
نقش بلاک چین در حوزه رمز ارزها

آینده ارزهای دیجیتال و بلاک چین

پیش‌بینی آینده بلاک چین ، این است که در سال ۲۰۲۸ هزینه‌های جهانی برای بلاک چین به ۱۰۴.۹ میلیارد دلار می رسد. در حال حاضر استارت ‌آپ‌های بلاک چین و موسسات سنتی به طور گسترده از شتابی که این فناوری ایجاد می‌کند، استفاده می‌کنند. در حالی که بعضی افراد در مورد آینده ارزهای دیجیتال نامطمئن هستند، سال ۲۰۲۱ به عنوان یک سال موفقیت آمیز برای سرمایه گذاری تلقی می شود. برخی عرضه ثابت بیت‌کوین را دلیلی برای افزایش ارزش آن در طول زمان می‌دانند، در حالی که اکوسیستم گسترده برنامه‌های غیرمتمرکز در حال توسعه بر روی پلتفرم بلاک چین اتریوم باید ارزش آن را در درازمدت افزایش دهد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در دوره های آموزشی شرکت نمایید.

کاربردهای نوآورانه بلاک چین

برای ارائه فهرستی از روش های نوآورانه که در آن فناوری بلاک چین به کار گرفته می شود، نیاز به جستجوی زیادی ندارید. در زمینه های مختلف از جمله مراقبت‌های بهداشتی، املاک و مستغلات، دولت و موسیقی متخصصان در حال یافتن کاربرد روش قدرتمند و ایمن بلاک چین برای ذخیره، تأیید و رمزگذاری داده‌ها هستند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: اجزای بلاک چین

سرمایه گذاری و دارایی

یکی از خدمات اصلی بخش مالی ذخیره پول و انتقال آن از یک نهاد به نهاد دیگر است. این امر مستلزم یک واسطه قابل اعتماد در قالب یک بانک می باشد. بلاک چین در حال حاضر به طور موثر نیاز به چنین واسطه هایی را از بین می برد. بلاک چین توانایی ردیابی همه تراکنش ها و امنیت پرداخت ها را به خوبی دارد. این هم به نفع طرفین معامله و هم تنظیم‌کننده‌های قرارداد مربوطه می باشد.

سوابق بهداشتی

یک سیستم بلاک چین غیرمتمرکز، ایمن و قابل اعتماد، کاربردهای زیادی برای ذخیره سوابق مراقبت های بهداشتی دارد. پرونده های سلامت شخصی داده ها (PHR) را از منابعی از جمله مراکز پزشکی، دستگاه ها، کلینیک ها و داروخانه ها جمع آوری می کند و توسط بیماران مدیریت می شود. پرونده الکترونیک سلامت (EHR) سوابق دیجیتال پزشکی بیماران است و توسط پزشکان مدیریت می شود.

از آنجایی که بیماران PHR را مدیریت می کنند، گاهی اوقات اعتبار اطلاعات آن مورد تردید قرار می گیرد. ذخیره اطلاعات بیماران بر روی بلاک چین تضمین می کند که اطلاعات پزشکی بیماران قابل ردیابی، شفاف، غیرقابل تغییر و ایمن هستند.

از سوی دیگر EHR ها معمولاً در سیستم های قدیمی متمرکز ذخیره می شوند که ممکن است، بین مراکز مختلف مراقبت های بهداشتی به راحتی قابل انتقال نباشند. بلاک چین راه حلی ارائه می دهد که EHR هایی که به طور ایمن در یک سیستم غیرمتمرکز ذخیره می شوند، هم برای بیماران و هم کارکنان مراقبت های بهداشتی در سیستم ها و سازمان ها به راحتی قابل دسترس باشند.

نقش بلاک چین در حوزه رمز ارزها چیست ؟

بلاک چین به جای اینکه یک فناوری اختیاری برای ارزهای دیجیتال باشد، ویژگی اساسی آن است. رشد و توسعه بلاک چین توسط ارزهای دیجیتال تقویت شده است، اما بلاک چین از برنامه های کاربردی ارزهای دیجیتال فراتر می رود. این فناوری به بخش مالی محدود نمی‌شود، اما راه‌حل‌های متعددی ارائه می‌دهد که بازارهای مختلف را در سال‌های آینده در دست بگیرد.

بلاک چین غیرمتمرکزچه کاربردهای برای ذخیره سوابق مراقبت های بهداشتی دارد

مت شخصی داده ها (PHR) را از منابعی از جمله مراکز پزشکی، دستگاه ها، کلینیک ها و داروخانه ها جمع آوری می کند و توسط بیماران مدیریت می شود. پرونده الکترونیک سلامت (EHR) سوابق دیجیتال پزشکی بیماران است و توسط پزشکان مدیریت می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا