اخباربرنامه نویسی موبایلبرنامه نویسی وبطراحی و پیاده سازیمطالب ویژه

تیکت‌مستر: چگونه API در فراهم آوردن «لحظات شادی» کمک می‌کند؟

مأموریت «تیکت‌مستر» فراهم آوردن لحظات شادی برای طرفداران سرگرمی‌های زنده در همه‌جا است. API-ها در این کار نقش اصلی را بازی می‌کنند.

با اسماعیل الشریف، نائب رئیس ارشدِ تجربه‌ی طرفداران و پلتفرم باز در این شرکت فروش و توزیع بلیت‌ها صحبت شد. از او پرسیدند چگونه API-ها مانع استهلاک در ابتکارات و مشارکت در تیکت‌مستر می‌شود.

الشریف گفت شریکان تیکت‌مستر مانند گروپان (Groupon) و والمارت (Walmart) با API-های تیکت‌مستر می‌توانند به‌آسانی برای مشتریان خود دستیابی به بلیت‌ها و لیست کالاهای سرگرمی‌های زنده را فراهم آورند. به‌علاوه API-ها در غلبه بر یکی از چالش‌های پیش‌روی صنعت سرگرمی‌های زنده، نقشی کلیدی دارد: کشف رویداد.

الشریف اظهار داشت: «کشف رویداد چنان مشکل بزرگی است که هیچ‌کس نمی‌تواند بر آن غلبه کند» و «عرضه API-هایمان به توسعه‌دهندگان برای آزمودن آن‌ها و ابتکار برای خلق تجربه‌هایی که شاید با کشف رویداد به‌ اوج برسند نیاز به زمان زیادی دارد.».

الشریف که اخیراً عهده‌دار کل سازمان محصول مشتری تیکت‌مستر شده است، در Google Cloud Next ‘۱۷ نیز در مارس در مورد اینکه شرکت چگونه ابزار محصولات و زیرساخت خود را با اتخاذ یک رویکرد «اول، طرفدار» در فروش بلیت‌ها تغییر می‌دهد، صحبت کرد.

«ما شیوه‌ی عرضه‌ی ارزش به مشتریان خود را تغییر داده‌ایم». یک بخش بزرگ از این تغییر با API-ها و یک پلتفرم API انجام می‌شود که تیکت‌مستر با آن‌ها به شریکان خود که از API –های شرکت استفاده می‌کنند، امکان خرید بلیت‌های رویداد را می‌دهد.»

الشریف ادامه داد: «برای اینکه به قول خود عمل کنیم… باید API-های خود را در دسترس توسعه‌دهندگان و سایر مشتریان و شریکان قرار دهیم تا بتوانند برای طرفداران خود تجربه خلق کنند».

نتایج قابل‌توجه‌اند. الشریف می‌گوید: در ۲۰۱۶ بیش از ۱۰ درصد از کل فروش تیکت‌مستر با برنامه‌های کاربردی و از طریق سایت‌های شریک بوده است؛ یعنی با با API-های تیکت‌مستر.

الشریف اظهار کرد: «اینکه ۱۰ درصد از بلیت‌های خود را از پلتفرم‌هایی که از API-ها استفاده می‌کنند و ۱۶ ماه قبل آن را باز کرده بودیم فروختیم، گواه محکمی برای قدرت API-ها در کسب‌وکار است».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا