آموزشگزارش، نقد و تحلیل

دورکار هستید؟ سه نکته برای اینکه در دورکاری خوش بدرخشید

آیا از راه ‌دور کار می‌کنید یا آیا می‌خواهید که از راه دور کار کنید؟ آیا حتماً باید در اداره باشید که جلو بیفتید؟ اما اگر از راه دور کار کنید باید باهوش باشید. سه راهنمایی برای کار از راه دور و سرشناس بودن در آن به شما ارائه می‌دهیم.

  1. ارتباطات زیاد– اجازه ندهید که برای دیگران مبهم باشد که چه می‌کنید؛ یا اینکه چه مسئولیتی دارید یا چگونه می‌توانند شما را پیدا کنند. مطمئن شوید که خودتان و تمام اعضای تیمتان دقیقاً می‌دانند چه مسئولیتی دارید. برای این کار باید ارتباطات معناداری داشته باشید و به دلیل اینکه به‌طور فیزیکی با آن‌ها نیستید ارتباطتتان باید بیشتر از کسانی باشد که کنارهم می‌نشینند. سعی کنید روزانه یک به‌روزرسانی مفید از کار ارائه بدهید. وقتی از اداره خارج می‌شوید، برای ایمیلتان، پاسخگویی خودکار بگذارید و مطمئن شوید که ایمیل صوتی‌تان ساعات عادی کار شما را اعلام می‌کند و اگر این ساعات تغییر کرد اعلام کنید.
  2. دیده شوید– وقتی از راه دور کار می‌کنید، مطمئن شوید که دیگران می‌تواند صورتتان را با صدایتان و با ایمیل‌ها و متن‌هایتان تطبیق بدهند. باید به همه نشان بدهید که چه کسی هستید. می‌توانید این کار با نشان دادن ساعاتی که در اداره با همکارانتان سپری می‌کنید انجام بدهید. اگر نمی‌توانید با همکارانتان در اداره باشید از ویدئوکنفرانس استفاده کنید. بد نیست که یک سایتی داشته باشید تا عکس‌هایتان را در آن پست کنید. عکسهایتان طوری باشد که واقعاً شما را نشان می‌دهد. لازم نیست شبیه یک مدل به‌نظر برسید اما به عکس‌هایی نیاز دارید که شما را نشان بدهد، زیرا همکاران دوست دارند که شما را ببینند. همچنین یک عکس کوچک یا تصویر از خودتان را روی برخی از لیست ارتباطاتتان قرار بدهید. مردم سریع با صورت افراد ارتباط برقرار می‌کنند.
  3. روشتان را تغییر بدهید نه طرز برخوردتان را- در کار از راه دور گاهی دشوار است که وقتی به دیگران نیاز دارید آن‌ها را پیدا کنید؛ شاید وحشتناک باشد. اجازه ندهید بقیه وحشت شما را احساس کنند. پیامتان را طوری تغییر ندهید که هیستریک یا تهدیدکننده به‌نظر برسد. مؤدب و حرفه‌ای بمانید. روش ارتباطتتان را تغییر بدهید. شاید اول با ایمیل شروع کنید سپس متن را به‌کار بگیرید و درنهایت تماس تلفنی یا اسکایپ. انعطاف‌پذیر باشید و دیگران را نیز درک کنید. از دیگران بپرسید وقتی به آن‌ها نیاز دارید و نمی‌توانید بیابیدشان چطور ارتباط برقرار کنید. بپرسید چگونه باید ارتباطات مهم را تقویت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا