بلاکچین در حوزه زنجیره تامین

یک تجربه آشپزی غنی تر و بررسی نقش متاورس و بلاک چین در زنجیره تامین صنایع غذایی

بلاک چین و کریپتو اکنون به طور فزاینده‌ای قادر به بازگرداندن رونق به رستوران‌ها و صنایع غذایی با تسهیل ارتباط مستقیم بین رستوران ها و مشتریان خود هستند. در حالت فعلی، وبسایت‌های سفارش آنلاین غذا مانند اوبر ایت و اسنپ‌فود در ایران، به عنوان یک واسطه برای دسترسی مشتریان به طیف وسیعی از رستوران‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی هستند.

به کمک  بلاک چین و متاورس اما، مشتریان دسترسی بسیار بهتری به منو رستوران‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی دارند. علاوه بر این، به کمک این فناوری مشتری و رستوران می‌توانند به صورت آزادانه‌ای با هم تعامل داشته و رستوران هرطور که خودش تصمیم بگیرد مشتریانش را جذب کرده و تسلط کاملی بر منوها، قیمت‌ها و شرایط خود خواهد داشت.

با این حال، اکوسیستم در حال حاضر هنوز تنها مقدار کمی از پتانسیل کامل خود را به کار گرفته‌است. این قابلیت‌ها با افزایش سرعت انتقال به  Metaverse، خودش را به خوبی نشان خواهد‌داد.

صنایع غذایی و رستوران در متاورس؟ بی‌شک در نگاه اول جایی برای فعالیت هایی مانند غذا خوردن که کاملا فیزیکی و واقعی هستند در دنیای متاورس وجود ندارد.مطمئنا دنیای دیجیتال محدودیت هایی دارد. اما همانطور که ما بیشتر و بیشتر در حوزه دیجیتال پیش می‌رویم، صنعت غذا هم تقریبا با همین سرعت در حرکت است.

در این مقاله که بخش اول آن را پیشتر مطالعه نمودید، اینبار به نقش متاورس در زنجیره تامین صنایع غذایی خواهیم پرداخت.

📌مقاله مرتبط

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: بلاک چین در زنجیره تامین: فرصت‌های بلاک چین برای زنجیره تامین

یک تجربه آشپزی غنی تر با متاورس و زنجیره‌تامین مواد غذایی

شاید کمی برایتان تعجب برانگیز باشد که بفهمید رستوران‌ها در دنیای متاورس در حال حاضر وجود دارند.برای مثال، برای هالووین، رستوران های زنجیره‌ای آمریکایی Chipotle یک رستوران مجازی برای بازیکنان Roblox افتتاح کرد. کاربرانی که وارد رستوران شدند، تجربه ای جدید با مضمون هالووین داشتند و سپس کد تبلیغاتی برای یک بوریتو رایگان در دنیای واقعی دریافت کردند.

تا حد زیادی، پیشرفت خدمات غذایی به Metaverse ادامه یک سفر دیجیتالی است که سال‌هاست آغاز شده است. شروع این مقوله با ارائه مدل پلتفرم‌هایی که سفارش و ارسال غذای رستوران‌ها را بر عهده می گرفتند بود. شروع تجربه رستوران گردی به صورت آنلاین با تحقیق در مورد گزینه‌ها با استفاده از Google یا TripAdvisor صورت گرفت. اما این تجربه با کمک بلاک چین و متاورس به اوج خود خواهد رسید.

تصور کنید با کمک عینک‌های واقعیت مجازی آواتار خود را به یک بازار غذای خیابانی مجازی می برید، جایی که می توانید رسیتوران‌های مختلف و منوهای آنها را که به عنوان غذاهای مجازی نشان داده می شوند، بررسی کنید. وقتی آماده سفارش هستید، فوراً با کریپتو از کیف پول خود پرداخت می‌کنید! ظرف نیم ساعت آینده غذای شما در زندگی واقعی به در خانه شما می رسد.

یا فرض کنید می خواهید شخص خاصی را در زندگی خود با یک وعده غذایی خوب در یک رستوران سطح بالا تحت تاثیر قرار دهید. شما می توانید مکان و حتی میز خود را بر اساس یک تور مجازی انتخاب کنید. شما حتی می توانید با سرآشپزهای مجازی درباره آماده سازی و مواد تشکیل دهنده یک غذای خاص چت کنید یا منوی دسر و نوشیدنی را با یک گارسون مجازی که در مورد انتخاب های وعده غذایی به شما توصیه می کند، اطلاعات کسب کنید.

همه این موارد که باهم در این مقاله بررسی کردیم، تنها گوشه‌ای از نقش بلاک چین در حوزه زنجیره تامین صنایع غذایی  است. احتمالا در آینده و با ایجاد شبکه گسترده متاورس و ورود مردم به این دنیای مجازی، شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در این زمینه خواهیم‌بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا