اخبار

ابزارهایی از مدیریت پروژه که با GitHub ادغام می‌شوند

 

 

آیا مرگ Waffle.io نشان‌دهنده این است که بازار دیگر نیازی به ابزارهای مدیریت پروژه‌ای که با GitHub به شکل محکم یکپارچه‌شده باشند، ندارد؟ وقتی به رقبا در بازار نگاه می‌کنیم، فکر می‌کنیم چنین ابزارهایی هنوز هم مناسب هستند. در زیر به معرفی برخی از این ابزارها می‌پردازیم.

 

ZenHub

از بین تمام ابزارهای همکاری مدیریت پروژه، ZenHub می‌گوید تنها ابزاری است که مستقیماً در GitHub ساخته‌شده است. این برنامه از هر مکانی، از داخل GitHub، از طریق برنامه افزودنی مرورگر وب یا به‌عنوان یک برنامه وب مستقل با ویژگی‌های کامل کار می‌کند. این برنامه نوید یک ابزار با طراحی سبک و  سرراست را می‌دهد.

درحالی‌که برخی از کاربران Waffle.io را فقط مناسب پروژه‌های “کوچک” می‌دانستند، ZenHub می‌تواند اندازه هر پروژه را کنترل کند. با تشکر از لیست ویژگی‌های آن‌که شامل چند Repository Board[1] و فضاهای کاریِ قابل تنظیم است.

 

Codetree

همانند سایر ابزارهای مدیریت پروژه رقیب، Codetree همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌طور کامل با پلتفرم GitHub همگام شوند. بااین‌حال برخی از ویژگی‌های قدرتمند را به عملکرد کلی آن‌ها اضافه می‌کند. این ویژگی‌ها شامل فیلترینگ و مرتب‌سازی پیشرفته، پشتیبانی از repos[2] های متعدد در یک پروژه، میانبرهای ذخیره‌شده، ردیابی وابستگی و اولویت‌بندی تنها با کشیدن و رها کردن[۳] است. Codetree همچنین شامل فیلترهای قدرتمند است که کاربران می‌توانند در آن کوئری‌های تصفیه‌شده‌ای مانند “چه موضوعاتی منتظر پاسخ من هستند؟” را وارد کنند.

 

HuBoard

یکی از ویژگی‌های بارز HuBoard طراحی منحصربه‌فرد است که از gif های متحرک استفاده می‌کند و عناصر کشیدن و رها کردن را به شما می‌دهد. مدیران پروژه می‌توانند با کشیدن آواتار کاربران بر روی کارت‌های مربوطه، موضوعات و وظایف را به آن‌ها اختصاص دهند. از طرف دیگر کاربران می‌توانند کارهای خود را به‌سادگی و با کشیدن موضوعات ضروری به بالا اولویت‌بندی کنند. (کاری را که بالاتر قرار دهند یا به بالا بکشند، اولویت بیشتری خواهد داشت.) HuBoard سپس چیزهای بعدی را که آن‌ها باید رویش کار کنند، بهشان یادآوری می‌کند.

HuBoard با استفاده از API[4] عمومی GitHub ساخته‌شده است و قابلیت جابجایی بین نقاط عطف[۵] (مایل ستون‌ها) را دارد. بنابراین کاربران دیگر مجبور نیستند مدت‌زمان زیادی را صرف دیدن صفحه و بررسی کادرهای انتخاب در نمای شبکه‌ایِ[۶] GitHub کنند.

 

Zube

Zube مانند بسیاری از ابزارهای دیگر که با GitHub ادغام‌شده، دارای تخته‌ای[۷] به سبک Kanban است. بااین‌حال وعده یکی از اجایل‌ترین (چابک‌ترین) اینترفیس‌های گردش کاریِ Out Of The Box را می‌دهد. Zube حتی اگر تابلوی Kanban / Scrum آن عمدتاً برای توسعه‌دهندگان طراحی‌شده باشد، از یک ابزار مدیریت قدرتمند موضوعات برای هدایت تیم برخوردار است. این بدان معناست که همه اعضای تیم می‌توانند درکارهای توسعه (حتی اگر توسعه‌دهنده نباشند) همکاری کنند.

 

Issue.sh

Issue.sh به کاربران قول می‌دهد حریم خصوصی آن‌ها از ابتدا محافظت شود. ازآنجاکه دیگر نیازی به مجوز کاربر از پلتفرم GitHub ندارد، به کد کاربران هم دسترسی نخواهد داشت.

توسعه‌دهندگانِ Issue.sh می‌گویند که راه‌کار آن‌ها تنها ابزار مدیریت پروژه‌ای است که مجوزهای fine-grained است. مجوزهای fine-grained یعنی هر داده دارای خط‌مشی کنترل دسترسی خاص خود است. در Issue.sh داده‌های کاربر با الگوریتم انتقال داده‌های صنعتی، هم در هنگام ذخیره‌سازی و هم در انتقال، رمزگذاری می‌شوند. بنابراین مدیران پروژه بدون هیچ‌گونه نگرانی در مورد امنیت کد خصوصی خود، می‌توانند دید کاملی از پیشرفت پروژه داشته باشند.

 

 

 

[۱] مخزنِ تخته کار نرم‌افزار

[۲] Repository

[۳] Drag and Drop

[۴] Application Programming Interface

[۵] Milestones

[۶] Grid View

[۷] Board

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا