بلاکچین در حوزه احراز هویت

فناوری بلاک چین در احراز هویت کالا‌های لوکس و قابلیت ردیابی آنها در بازار کالا‌های دست دوم

حتما تا به حال بحث بلاک چین در احراز هویت کالا‌های لوکس به گوشتان خورده است. در این مقاله خط دید خواهیم دید احراز هویت بلاک چین اصولا چیست و چه کاربرد‌هایی برای آن پیشنهاد گردیده است. احراز هویت بلاک چینی فرآیندی است که کاربر را با فناوری دفتر کل توزیع شده و تأیید هویت دیجیتال تأیید می کند تا از رمزهای عبور و داده هایی که هویت دیجیتالی کاربر را تشکیل می دهند محافظت کند.

در سال ۲۰۲۰، گمرک فرانسه حدود ۸۰۰۰۰۰ لباس، کفش و لوازم جانبی تقلبی را کشف و ضبط کرد. بحث کالا‌های تقلبی یک چالش اساسی برای تصویر برندهای لوکس و اقتصاد کشورهایی است که قربانی آن می شوند.

برای احراز هویت کالاهای لوکس، برخی از شرکت‌های این صنعت، از جمله LVMH، Richemont و Prada، برای ایجاد بلاک چین Aura در سال ۲۰۱۹ با یکدیگر متحد شدند. هدف این سیستم احراز هویت کالاهای لوکس و اطمینان از قابلیت ردیابی آن‌ها در سراسر استفاده، از فروش تا دست دوم، و به مشتریان این امکان را می دهد که با امنیت کامل خرید کالاهای لوکس را انجام دهند.

بلاک چین در احراز هویت کالا‌های لوکس برای تجهیزات و لوازم:

احراز هویت کالا_های لوکس

بلاک چین همچنین صحت و غیرقابل ابطال بودن موجودی وسایل و تجهیزات را با استفاده از عکس های گرفته شده با گوشی هوشمند تضمین می کند. صدور گواهینامه بلاک چین برای موجودی تجهیزات اجاره ای ماشین یا آپارتمان می تواند به یک استاندارد امنیتی جدید تبدیل شود.

استارت آپ WeProov از فناوری بلاک چین برای احراز هویت وسایل و تجهیزات با گرفتن یک عکس ساده با گوشی هوشمند یا تبلت استفاده می کند. این امکان را برای یک موجودی ایمن و ضد جعل وسایل با قابلیت ردیابی داده های محافظت شده فراهم می کند.

استفاده از این تکنولوژی در کالا‌های لوکس، منشاء غذا و اطمینان از قابلیت ردیابی آن

احراز هویت کالا_های لوکس

بلاک چین همچنین با بهبود قابلیت ردیابی مواد غذایی از مزرعه تا بشقاب، صنعت غذا را متحول می کند. منشا مواد غذایی را برای مصرف کنندگانی که اکنون بیشتر نگران کیفیت، منشاء و شرایط تولید چیزی هستند که می خورند، تأیید می کند.

به عنوان مثال، شرکت Connecting Foods از فناوری بلاک چین برای بازگرداندن اعتماد مصرف‌کننده استفاده می‌کند و با چندین شرکت غذایی همکاری می‌کند تا از قابلیت ردیابی مواد غذایی آنها اطمینان حاصل کند.

استفاده از NFT و بلاکچین در احراز هویت کالا‌های گران ولوکس: خریدهای کلکسیونرها

احراز هویت کالا_های لوکس

NFT ها (توکن های غیر قابل تعویض) فایل های رایانه ای ذخیره شده در زنجیره بلوکی هستند که به کاربران امکان خرید دیجیتالی منحصر به فردی می دهند. به عنوان مثال در مورد آثار هنری دیجیتال که خریدار باید از یونیک، غیرقابل تعویض بودن و غیرقابل تغییر بودن آنها اطمینان حاصل کند.

بازی های ویدیویی همچنین از فناوری بلاک چین برای اطمینان از دسترسی بازیکنان به آیتم های دیجیتالی کمیاب و جوایز استفاده می کنند. این همان چیزی است که استارت آپ فرانسوی Sorare برای دنیای بازی های فوتبال خود استفاده می کند: بازیکنان کارت های معتبر تأیید شده را از طریق بلاک چین در احراز هویت کالا‌های لوکس خریداری می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا