بلاکچین در حوزه احراز هویت

استفاده از بلاک چین در احراز هویت برای امنیت سایبری چطور به دولت‌ها کمک کرده است؟

یک سیستم بلاک چین غیرمتمرکز می‌تواند یکپارچگی داده‌های خود را تأیید کند، به این معنی که تراکنش‌ها می‌توانند بدون نیاز به شخص ثالث انجام شوند و این شبکه بدون نظارت شخص ثالث عمل کند. در عوض، اعتبار داده ها و امنیت سیستم از طریق یک دفتر کل بلاک چین غیرقابل تغییر و عمومی تضمین می شود. این پایه و اساس هویت دیجیتال خودمختار است. در چنین بلاک چین در احراز هویت برای امنیت سایبری ، مالکان از یک کلید خصوصی برای متمایز کردن خود استفاده می کنند. از آنجایی که هر کاربر تنها کسی است که کلید خود را در اختیار دارد، در نتیجه کل شبکه از امنیت بیشتری برخوردار است. تنها کاری که کاربران باید انجام دهند این است که هویت خود را با استفاده از یک کلید خصوصی تأیید کنند و سپس در صورت تمایل به شخص ثالثی اجازه دسترسی یا عدم دسترسی را بدهند.

سوالی که پیش می‌اید این است که آیا امکان دارد یک شبکه بلاک چینی هک شود؟

موضوع امنیت و اعتماد از زمانی که بلاک چین برای اولین بار توسعه یافت، بحثی داغ و اساسی بوده است. هک کردن این فناوری به خودی خود بسیار دشوار است و از آنجایی که بلاک چین به طور مداوم در حال بررسی است و تراکنش ها توسط کاربران نظارت می شود، هر گونه تلاشی بلافاصله شناسایی می شود. بنابراین، قدرت واقعی یک سیستم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین در توانایی آن برای رسیدگی به نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی و تضمین قوی‌ترین پروتکل‌های امنیتی نهفته است.

حذف رمز عبور احراز هویت با کمک بلاکچین برای امنیت سایبری

هویت های خودمختار برای حذف نام‌های کاربری و رمز عبور به فناوری بلاک چین متکی هستند. این یکی از راه‌هایی است که بلاک چین اعتبار دیجیتال و احراز هویت را متحول کرده‌است. پروتکل احراز هویت بلاک چین دارای ویژگی‌های امنیتی مانند مدیریت دسترسی ایمن است که به رفع نیاز به عملیات زمان بر و پرهزینه بازنشانی رمز عبور در سراسر سازمان کمک می کند.

بلاک چین برای امنیت سایبری داده‌های پزشکی

آیا می دانستید که صنعت داروسازی یکی از مستعدترین و آسیب‌ پذیرترین صنایع در مقابل تقلب و کلاهبرداری در جهان است؟ بلاک چین در احراز هویت برای امنیت سایبری به ردیابی منابع دارویی برای مبارزه با دارو‌های تقلبی کمک می کند، که یک مسئله اصلی برای سلامت عمومی است.

در حال حاضر چندین راه حل در بازار برای بهبود ردیابی و تأیید بلاک چین داروها وجود دارد، مانند BlockPharma در فرانسه، یک بلاک چین تخصصی در مبارزه با داروهای تقلبی.

بلاک چین در احراز هویت برای امنیت سایبری آثار هنری

سایر خدمات ارائه شده توسط بلاک چین عبارتند از محافظت از خلاقیت های فکری و هنری، و احراز هویت اثر یک هنرمند در صورت بروز اختلاف.

شرکت Ipocamp از بلاک چین برای کمک به مشتریان خود برای محافظت از آثار خود و دفاع از حقوق مالکیت معنوی خود استفاده می کند.

دولت ها نیز به این فناوری برای امنیت سایبری روی آورده اند

چنین بلاک چین در احراز هویت برای امنیت سایبری

وقتی صحبت از حفاظت از داده‌های شخصی شهروندان یا اسناد رسمی دولتی و تأیید تغییرات می‌شود، بلاک چین در احراز هویت برای امنیت سایبری یکی از فناوری‌هایی است که بیشتر توسط دولت‌ها استفاده می‌شود.

به عنوان مثال، استرالیا، استونی و حتی ایالت کلرادو از بلاک چین برای محافظت و تأیید هر تغییر در داده‌های رسمی استفاده می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا