بلاکچین در حوزه مخابرات

بررسی یکی از مهمترین سرمایه گذاری‌ها در حوزه بلاک چین و مخابرات

دویچه تلکام اولین شرکت مخابراتی است که به اتحاد سلو برای ارائه خدمات بهتر به مشتریانش پیوسته‌است. در این مقاله از خط دید به بررسی یکی از مهمترین سرمایه گذاری‌ها در حوزه بلاک چین و مخابرات خواهیم پرداخت. Deutsche Telekom، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات و سرویس‌های مخابراتی در اروپا، برای پشتیبانی از توسعه مالی غیرمتمرکز، در پلتفرم پرداخت بلاک چین Celo سرمایه گذاری کرده است.

کمپانی Celo  روز سه شنبه اعلام کرد، این غول مخابراتی، از طریق صندوق سرمایه گذاری استراتژیک خود، Telekom Innovation Pool، یک “خرید قابل توجه” از توکن بومی آن، Celo، انجام داده است. این شرکت میزان سرمایه گذاری را اما اعلام نکرد.

همراه با سرمایه گذاری، Deutsche Telekom  به اتحاد جهانی  Celo Alliance for Prosperity پیوسته است. این اتحاد بزرگ در حوزه بلاکچین در حوزه مخابرات، شامل اکوسیستم Celo و شبکه ای با بیش از ۱۳۰ عضو، از جمله سازمان های غیر دولتی، بازرگانان، پردازنده های پرداخت و شرکت های بلاک چین است. بر اساس این اطلاعیه، دویچه تلکام اولین شرکت مخابراتی است که به این اتحاد فعال در سرمایه گذاری‌در حوزه بلاک چین و مخابرات، ملحق شده است.

به عنوان بخشی از این اقدام، T-Systems MMS  زیرمجموعه دویچه تلکام، وظیفه اعتبارسنجی اجرای Open Telekom Cloud را خواهد داشت. OTC  الزامات انطباق را در چارچوب مقررات اروپا برآورده می کند و تضمین می کند که خدمات مالی ایمن از طریق تلفن های هوشمند در دسترس باشد.

عادل الصالح، یکی از اعضای هیئت مدیره دویچه تلکام و مدیرعامل  T-Systems، اعلام کرد که سرمایه گذاری استراتژیک جدید به شرکت کمک می کند تا در یک شبکه بلاک چین عمومی مشارکت کند. او در مصاحبه‌ای اخیرا بیان نمود: «ما می‌توانیم با سرمایه‌گذاری و زیرساخت‌های ابری خود، شبکه Celo را ایمن کنیم و در عین حال جذب کاربران بیشتر و توسعه مورد استفاده در بالای شبکه Celo را تسهیل کنیم.

علاوه بر این، Deutsche Telekom API SMS  در تلاش خواهد بود تا امکان دریافت پیام های متنی اعتبارسنجی را با استفاده از سرویس خود ارائه کنند. پیام‌های اعتبارسنجی از طرف بانک‌ها، سرویس‌های اینترنتی، صرافی‌ها برای اهراز هویت کاربران ارسال می گردند. بر اساس این اعلامیه، تنوع ارائه دهندگان پیامک در پلتفرم Celo هم امنیت و هم قابلیت اطمینان پروتکل تأیید غیرمتمرکز تلفن را بهبود می بخشد، که نقشی کلیدی در قابلیت استفاده بلاک چین ایفا می کند.

📌مقاله مرتبط

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: تاثیر بلاک چین در صنعت مخابرات چیست و چرا مورد توجه متخصصان قرار گرفته است؟

رنه رینسبرگ، یکی از بنیانگذاران Celo، در تازه‌ترین مصاحبه خود گفت: ما از اینکه Deutsche Telekom به ایمن سازی شبکه Celo  کمک می کند، زیرساخت Celo را توسعه می دهد و در بحث اعتبارسنجی کمک های معناداری می کند، هیجان زده هستیم. ترکیب قدرتمند مالکیت Celo و ساخت بر روی اولین پلتفرم موبایل آن، به تسریع پذیرش بازار انبوه دارایی های دیجیتال کمک بزرگی خواهد نمود.

Celo  یک اکوسیستم بلاک چین منبع باز (Open Source) است که بر روی امکان دسترسی به سیستم ها و ابزارهای DeFi از طریق تلفن هوشمند متمرکز شده است. سال گذشته، مدیر عامل بلوک دیمون، عضو اتحاد سلو، پیش‌بینی کرد که اکوسیستم سلو به زودی با «پی پال در سرعت با ارزهای اصلی خودش» رقابتی جدی خواهد داشت.

در زمان نگارش این مقاله، Celo  با قیمت ۴.۰۳ دلار معامله می شود که در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۶ درصد کاهش داشته است. سخنگوی دویچه تلکام گفته است که هر گونه نوسان در ارزش دارایی Celo آن با توجه به اندازه آن تأثیر قابل توجهی بر سرمایه‌گذاری این پروژه در حوزه بلاک چین و مخابرات نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا