بلاکچین در حوزه زنجیره تامین

ارائه خدمات با کمک بلاک چین در زنجیره تامین

موارد استفاده از بلاک چین برای زنجیره تامین چیست؟ ارائه خدمات با کمک بلاک چین در زنجیره تامین، برنامه های کاربردی فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) شرکای تجاری جهانی را قادر می سازد تا به صورت ایمن و با اجماع بر سر حقایق مشترک برای افزایش کارایی، شفافیت و دیده شدن تراکنش کنند. موارد استفاده از بلاک چین برای زنجیره تامین شامل تغییر ناپذیری در منشأ کالا، از بین بردن سختی‌های همکاری بین چندین طرف و مشاهده در زمان واقعی برای انجام تجزیه و تحلیل ردیابی و ردیابی، ارزیابی خطرات و تسریع زنجیره تامین فیزیکی و مالی است. با مطالعه این مقاله در مجله اینترنتی خط دید دیدگاهی در مورد چگونگی ارائه خدمات با کمک بلاک چین در زنجیره تامین به دست خواهید آورد.

فناوری بلاک چین حتی می تواند تأثیر منفی ما را بر محیط زیست یا همان رد پای بشر در محیط زیست را کاهش دهد. در ماه آوریل، شرکت تصفیه آب Botanical Water Technologies یک پلت فرم تجاری را با استفاده از فناوری پلتفرم توزیع شده داخلی فوجیتسو (FJTSY) راه اندازی می کند که به سازندگان کولا، کارخانه های قند و کارخانه های تقطیر اجازه می دهد تا آبی را که معمولاً در طول تولید دور می ریختند، بفروشند یا دوباره استفاده کنند. این پلت فرم جابه‌جایی‌های آب را هنگام تصفیه، فروش و تحویل ردیابی می کند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: حقایقی در مورد بلاکچین

ارائه خدمات با کمک بلاک چین در زنجیره تامین  در صنعت خودروسازی

دیلویت تخمین می زند که تا سال ۲۰۳۰، وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) حدود ۳۲ درصد از کل سهم بازار فروش خودروهای جدید را به خود اختصاص خواهند داد. این یعنی از ۲.۵ میلیون در سال ۲۰۲۰ به ۱۱.۲ میلیون در سال ۲۰۲۵ به ۳۱.۱ میلیون تا سال ۲۰۳۰ افزایش خواهد یافت. اما نکته مهم و محدود کننده این پیشرفت بزرگ این است که باتری های EV از کبالت استفاده می کنند. در سال ۲۰۲۱، حدود ۷۰ درصد از ذخایر کبالت جهان در جمهوری دموکراتیک کنگو، کشوری جنگ زده که به دلیل نقض حقوق بشر، از جمله کار کودکان شناخته شده است، استخراج شد.

 بسیاری از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودروهای برقی جهان، از جمله ولوو (VOLAF) و مرسدس بنز (DMLRY)، برای ردیابی منشأ چنین ریسک‌هایی با Circulor، یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین که توسط پلتفرم بلاک چین اوراکل (ORCL) پشتیبانی می‌شود، ثبت‌ کرده‌اند.

ما همچنین درباره مشکلات عدیده زنجیره تامین برای بخش خودرو چیزهای زیادی شنیده ایم. غول خودروسازی فرانسوی رنو (RNSDF) پلتفرم بلاک چین Xceed را برای ردیابی هزاران قطعه خودرو که در هر وسیله نقلیه تولید شده در شانزده کارخانه مختلف در سراسر اروپا، راه اندازی کرد. ارائه خدمات با کمک بلاک چین در زنجیره تامین به شرکت این امکان را می دهد که در صورت عدم مطابقت با مشخصات تامین کنندگان، به سرعت اطلاع رسانی کند. در نتیجه هفته ها در زمان حساب رسی مالی صرفه جویی می شود.

تا سال ۲۰۲۴، این شرکت امیدوار است که حداقل ۳۵۰۰ تامین کننده خود را با این سیستم برای ردیابی بیش از ۶۰۰۰ قطعه خودرو تحت نظارت خود در اختیار داشته باشد. کمپانی رنو هم‌اکنون در حال همکاری با Faurecia (FURCF)، یکی از بزرگترین سازندگان داخلی خودرو در جهان، است.

ارائه خدمات با کمک بلاک چین در زنجیره تامین

چرا این فناوری نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارد؟

نکته اصلی این است که در حالی که آینده و کاربردارزهای دیجیتال همچنان مورد بحث است، فناوری زیربنایی آن یعنی بلاک چین پیشرفت‌های عظیمی در زنجیره‌های تامین ایجاد می‌کند. دقیقا در زمانی که آنها بیش از هر مقطع دیگری در تاریخ اخیر با این مشکل مواجه هستند. . ارائه خدمات با کمک بلاک چین در زنجیره تامین به کاهش هزینه ها، بهبود ایمنی و حتی کمک به حفظ محیط زیست می‌انجامد، چیزی که شبیه به یک رویا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا