بلاکچین در حوزه بیمه

بررسی کاربرد بلاک چین در بیمه درمان

نکات کلیدی کاربرد بلاک چین در بیمه درمان

  • قوانین رازداری بیمار به این معنی است که ارائه دهندگان بیمه اغلب به سابقه پزشکی کامل بیماران دسترسی ندارند
  • فقدان داده‌ها می تواند منجر به رد ادعای بیماران توسط بیمه شده و به عنوان عامل مهمی در افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی به آن پرداخته می‌شود.
  • فناوری بلاک چین می‌تواند به اشتراک گذاری ایمن اطلاعات بیمار، تسهیل تراکنش های بیمه و در عین حال حفظ حریم خصوصی بیمار کمک کند.

یک بیمار معمولاً در طول زندگی خود به چندین پزشک و متخصص مراجعه می کند. از آنجایی که بسیاری از طرف های زیادی درگیر مراقبت های بهداشتی هستند، به اشتراک گذاشتن و هماهنگ کردن داده های پزشکی حساس بین آنها دشوار است.

بیمه خدمات درمانی در دنیای امروز چگونه مدیریت می‌شود؟

صنعت بیمه سلامت درگیر اکوسیستم گسترده و ناکارآمدی از ارائه دهندگان، بیمه‌گران و بیماران است. سوابق پزشکی در ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و بیمه های مختلف گم می شود و سوابق تکراری و اشتباه در سازمان های مختلف منجر به هزینه های سنگین اداری و همچنین مشکلات غیر ضروری برای بیماران می شود.

فرض کنید که برای یک پای شکسته به یک جراح ارتوپد مراجعه می کنید. یک منشی در مطب جراح شما باید مدارکی را از ارائه دهندگان مختلف درخواست کند، مجوز قبلی برای این عمل را از بیمه گر شما دریافت کند و ادعای دریافت خسارات را به بیمه ارائه کند. پس از جراحی، فیزیوتراپیست شما به اطلاعاتی در مورد شکستگی از بیمارستان و اطلاعات پزشکی قبلی از پزشک اصلی شما نیاز دارد و باید به صورت دستی از هر ارائه دهنده اسناد درخواست کند. هر حلقه در این زنجیره در اصل یک نقطه شکست احتمالی است.

📌مقاله مرتبط

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: بلاک چین در بیمه و امنیت اطلاعات بیمه شدگان

بلاک چین در بیمه درمان چه کاربرد‌ هایی دارد؟

به اشتراک گذاری داده‌ها و همکاری در حال حاضر در صنعت مراقبت های بهداشتی به یک دلیل اصلی دشوار است: زیرساخت های پشتیبان برای سوابق پزشکی قدیمی است.

بر اساس اجماع تحلیلگر صنعت  CB Insights، ارزش بازار ارائه دهندگان نرم افزارهای مدیریت مدارک پزشکی الکترونیکی حدود ۴۰ میلیارد دلار است. ارائه دهندگان و بیمه گران مختلف برای نحوه ذخیره داده های بیمار به استانداردها و قالب های متفاوتی متکی هستند. داده های پزشکی اغلب باید به صورت دستی در بیمارستان ها، شرکت های بیمه، کلینیک ها و داروخانه ها تطبیق داده شوند. همانطور که یک مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات اینترنتی پزشکی می نویسد:

“پزشکی به طرز ناشیانه ای از طریق درب پشتی وارد عصر دیجیتال خود شده است: سیستم های پرهزینه و گسترده پرونده های پزشکی الکترونیکی عمدتاً بدون توجه دقیق و برنامه ریزی شده برای تأثیر آنها بر کل سیستم مراقبت های بهداشتی از جمله آموزش، تمرین، گردش کار و تحقیق اجرا شده اند.”

به گفته متخصصان حوزه بلاک چین و بیمه سلامت، این صنعت باید به سرعت به سمت استفاده از کاربرد بلاک چین در بیمه درمان حرکت کند. فناوری بلاک چین که در حال متحول کردن اکثر صنایع است، به طور ویژه می‌تواند روال‌های اداری و کاغذبازی‌های مربوط به بیمه درمان را بهینه سازی و حذف کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا