بلاکچین در حوزه بازیبلاکچین در صنایع

بررسی دقیق نکات مهم ساخت بازی بلاک چینی

در این مقاله به نحوه کسب درآمد توسعه دهندگان بازی های بلاک‌چینی از اعمال کارمزد تراکنش گرفته تا فروش دارایی های درون بازی خواهیم پرداخت و نکات مهم ساخت بازی بلاک چینی را بیان خواهیم کرد.

در سال‌های اخیر، حدود ۶۰ درصد از توسعه دهندگان بازی های ویدیویی مستقر در آمریکا و بریتانیا استفاده از فناوری بلاک چین را آغاز کرده اند. برای آنها، دامنه نوآوری و ارزش واقعی ارائه شده توسط بازی های رمزنگاری با عبارت «بازی بلاک‌ چینی برای کسب درآمد» – که در بازی های ویدیویی سنتی وجود ندارد – جذابیت آنها را افزایش قابل توجهی داده‌است. بازیکنان نیز از فرصت کسب درآمد در حین بازی های ویدیویی لذت برده اند، به طوری که برخی تصمیم گرفته اند شغل تمام وقت خود را رها کرده و به دنبال بازی بروند. برخی از بازیکنان توانسته اند تا یک میلیون دلار از بازی های بلاک چین درآمد کسب کنند. از نکات مهم ساخت بازی بلاک چینی این است که این بازی ها هم برای بازیکنان و هم برای توسعه دهندگان کاملا سودآور بوده و در آینده بیشتر نیز خواهند بود.

حال اگر بخواهیم در این زمینه دقیق تر شویم و به نکات مهم ساخت بازی بلاک چینی بیشتر بپردازیم ، باید اشاره کنیم که بازی های NFT در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ ۲.۳۲ میلیارد دلار درآمد ایجاد کردند. Axie Infinity  اولین بازی ای بود که از دارایی های رمز غیرقابل تعویض (NFT) خود به فروش بیش از ۱ میلیارد دلار رسید و درآمد فعلی آنها از ۳ میلیارد دلار فراتر رفته است.

سباستین بورگت، بنیانگذار و مدیر عامل یک پلتفرم بازی بلاک چینی، سندباکس، می‌گوید: «با جریان ورودی عظیم بودجه به این صنعت، افزایش سرسام آور ارقام پذیرش کاربران و انتشارات و توجه ویژه رسانه‌های پیشرو در جهان که از رشد ما در ساخت بازی بلاک‌چینی گزارش می‌دهند، می‌توان با قاطعیت گفت این هیجان‌انگیزترین دوره در بازی‌های بلاک چین است که دنیا تا به حال دیده است». از Axie Infinity گرفته تا The Sandbox و Alien Worlds، بازی‌های بلاک‌چین متعددی بازیکنان در سراسر جهان درگیر به خود کرده و میلیاردها دلار درآمد را برای توسعه‌دهندگان این بازی‌ها به ارمغان آورده است.

نگاهی دقیقتر به نکات مهم ساخت بازی بلاک چینی

خب، حالا وقت بررسی این است که این توسعه دهندگان دقیقا چطور پول در می آورند؟

به طور عمده، دو راه وجود دارد:

کارمزد تراکنش در ساخت بازی بلاک چینی

هنگامی که یک بازیکن برای بازی در یک پلت فرم بازی بلاک چینی ثبت نام می کند، باید برای خرید ارز دیجیتال درون بازی، هزینه تراکنش بپردازد. در وهله اول، توسعه‌دهندگان باید به این نکته مهم ساخت بازی بلاک چینی بازی توجه ویژه داشته باشند از طریق کارمزد تراکنش درآمد قابل توجهی کسب کنند. وقتی بازیکنان بیشتری توکن بومی را خریداری می‌کنند، ارزش آن افزایش می‌یابد، در نتیجه هم بازیکنان و هم توسعه‌دهندگان از این موضوع نیز سود می‌برند.

دارایی های درون بازی از اصلیترین نکات

بازی‌های ویدیویی، مانند Fortnite، پوسته‌ها یا لباس‌ها را به بازیکنان خود می‌فروشند. اینها به بازیکنان کمک می کند تا با محیط بازی هرچه بیشتر ترکیب شوند. اکنون، با ظهور بازی‌های بلاک چین، رئیس بازاریابی در Bright Star Studies، Sune Thorson، توضیح می‌دهد: «یک شرکت بازی‌سازی دیگر نیازی به فروش پوسته‌ها برای کسب درآمد ندارد. در عوض، می‌توانیم بازاری را که تراکنش‌های پوسته‌ها در بلاک چین انجام می‌شود، تسهیل کنیم. مهم نیست که یک کالای آرایشی در کجا فروخته می‌شود، بلاک چین تراکنش را ثبت می‌کند و کارمزد کمی دریافت می‌کند که در نهایت ارزش آن NFT با کریپتو به ما برمی‌گردد.» به این معنا که با خرید و فروش لباس‌ها بر روی بلاک‌چین، زمانی که بازیکنان می‌خواهند پوسته‌های خود را برای کسب سود بفروشند، توسعه‌دهندگان نیز بخشی از این هزینه را  به صورت پاداش دریافت خواهند کرد.

این دارایی ها معمولاً در قالب NFT فروخته می شوند. طبق یک نظرسنجی، ۵۰ درصد از توسعه دهندگان بازی های ویدیویی گفتند که قصد دارند NFT ها را در بازی های خود بگنجانند. این یکی از نکات مهم ساخت بازی بلاک چینی است که به بازیکنان ارزش بیشتری در دنیای واقعی می دهد زیرا می توانند آن NFT ها را معامله کنند و از آنها سود ببرند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: پیش بینی آینده بلاک چین

و اما، آن روی سکه ساخت بازی بلاک چینی

ممکن است ساخت بازی بلاک چینی در نگاه اول سودآور به نظر برسد، اما همان گونه که در جزییات مختلفی از آن را می توانید در سایر مقالات خط دید نیز مشاهده کنید، کار در این زمینه آنقدرها هم ساده نیست. دیگو دی توماسو، یکی از بنیانگذاران پلتفرم واقعیت افزوده OVR، می‌گوید: «بازی برای کسب درآمد یک قرص جادویی نیست که هر بازی را برای بازیکنان سودآور کند، در حقیقت فقط یک زمینه‌ای برای چنین توزیع ارزشی ایجاد می کند.> هر چقدر هم که بازی کریپتو سودآور به نظر برسد، آنقدرها هم ساده نیست. دیگو دی توماسو، یکی از بنیانگذاران پلتفرم واقعیت افزوده OVR، توضیح می دهد: «بازی برای کسب درآمد یک قرص جادویی نیست که هر بازی را برای بازیکنان سودآور کند، با این حال یک سابقه و بوم برای چنین توزیع ارزشی ایجاد می کند. بازی.” بازیکنان باید نوسانات ارزهای دیجیتال و زمان لازم برای شروع کسب درآمد قابل توجهی از بازی ها را در نظر بگیرند.» بازیکنان باید نوسانات ارزهای دیجیتال و زمان لازم برای شروع کسب درآمد قابل توجه از بازی های بلاک چینی را  حتما قبل از بازی و سرمایه گذاری در نظر بگیرند.

یکی از نکات مهم ساخت بازی بلاک چینی این است که توسعه دهندگان می توانند مطمئن باشند که دامنه افزایش درآمدشان از طریق بازی های بلاک چین در حال رشد است. در سال‌های آینده، با گسترش بیشتر این صنعت، توسعه‌دهندگان حتی ممکن است تجارت NFT خود را بر روی سایر پلتفرم‌های بازی شروع کنند. از طریق تعاملات بین بازی‌ها، توسعه دهندگان قادر خواهند بود دسترسی و درآمد خود را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهند. سیذارت منون، مدیر عامل و بنیانگذار صرافی ارزهای دیجیتال وزیر ایکس، این مطلب را برایمان جمع‌بندی می کنید: «از آنجایی که اکنون پول بیشتری در این بازار سرمایه‌گذاری می‌شود، شکی نیست که بازی‌های کریپتو در حال تبدیل شدن به یک صنعت خاص خود هستند. چندین استودیو نیز اکنون در تلاش برای سرمایه‌گذاری از آخرین روند، با جدیت و تلاش بسیار زیادی به سمت گروه بازی‌های بلاک چینی می‌روند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا