بلاکچین در حوزه مسکن

شش دلیل برای اینکه چرا بلاک چین در خرید فروش املاک تجاری مفید است

مطالعات جدید به روشنی نشان می‌دهند که فناوری بلاک چین، به خصوص بلاک چین در خرید فروش املاک تجاری به‌خوبی می‌تواند بیش از ۵۰ درصد از کل فرآیند اجاره و فروش املاک را در اختیار بگیرد.

راه‌حل‌هایی که پیرامون فناوری بلاک چین ساخته شده‌اند چندین مزیت عمده و قابل توجه از جمله دفتر کل توزیع‌شده مقاوم در برابر سانسور و برگشت‌ناپذیر را ارائه می‌کنند. مطالعه Deloitte موقعیت بلاک چین را به عنوان یک گزینه مناسب برای موارد استفاده از املاک و مستغلات در مورد اجاره و فروش نشان داد.

نوآوری‌های بلاک چین اغلب از سیستم‌های سنتی نه فقط با دیجیتالی کردن اطلاعات، بلکه با معرفی یک محیط بدون نیار به ‌اعتماد در زمان واقعی، پیشی می‌گیرد. شرکت حسابداری Big Four Deloitte شش فرصت را برای بلاک چین معرفی نموده که صنعت املاک تجاری (CRE) را در آینده دستخوش تغییرات بی شماری می کند که در این مقاله خط دید با هم بررسی خواهیم کرد.

اینفوگرافیک بالا شش نکته کلیدی را برای صاحبان CRE در هنگام اجاره و فروش املاک خود و حفظ داده های پیچیده تراکنش نشان می دهد. با توجه به این موضوع، Deloitte شش فرصت را برای بلاک چین در املاک اشاره می کند. این موارد شامل بهبود فرآیندهای جستجوی دارایی ها و اجازه دادن به مردم برای تصمیم گیری بهتر در مورد اجاره و خرید است.

به دلیل فرآیندهای بدون کاغذ، Deloitte در نظر دارد که بلاک چین در خرید فروش املاک تجاری ارزیابی‌های دارایی و پرداخت را تسریع کند و مدیریت جریان نقدی را بهینه‌تر نماید. علاوه بر این، ویژگی‌های ذاتی این فناوری ابزارهای ارزان‌تری برای مدیریت تاریخ مالکیت دارایی ارائه می‌کند و در عین حال امکان پردازش کارآمد تأمین مالی و پرداخت‌ها را نیز فراهم می‌کند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: فرصت های جدید و نقش بلاک چین در صنعت مسکن

این مطالعه نشان می‌دهد که فناوری بلاک چین برای تصاحب بیش از ۵۰ درصد از فرآیند اجاره و فروش، بدون احتساب مراحلی که نیاز به مداخله فیزیکی مانند بازرسی دارایی و مذاکرات وام دارند، موقعیت خوبی دارد. دیلویت در مجله خود در مورد بلاک چین در خرید فروش املاک تجاری خاطرنشان کرد:

به نظر می‌رسد که بلاک‌چین برای فضاهای با قابلیت پیکربندی پویا یا اشتراک‌گذاری که تعداد نسبتاً بیشتری مستأجر دارند و اجاره‌های کوتاه‌تری دارند، کاربرد بیشتری دارد.

در حالی که گزارش Deloitte بر پتانسیل بلاک چین و به خصوص بلاک چین در خرید فروش املاک تجاری برای ایجاد شفافیت، کارایی و صرفه جویی در هزینه برای صاحبان املاک تجاری تاکید می کند، به شرکت ها و صاحبان CRE توصیه می شود برای تعیین بهترین راه پیش رو برای بلاک چین از یک رویکرد سه مرحله ای پیروی کنند – آموزش، همکاری یا ایجاد، تسهیل پیاده سازی.

در حالی که توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) به‌عنوان فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین در اکثر رسانه‌ها و صرافی‌ها تبلیغ می‌شوند، کارشناسان با این ایده مخالف هستند.

جاناتان ویکتور، مدیر ذخیره سازی Web3 در آزمایشگاه پروتکل، در صحبت با کوین تلگراف، اعلام کرد که زنجیره های اصلی از نظر اندازه بسیار محدود هستند، که به نوبه خود باعث می شود ذخیره داده ها در بلاک چین گران باشد. در نتیجه، اکوسیستم های NFT اغلب راه حل های ذخیره سازی خارج از زنجیره را انتخاب می کنند.

الکس سالنیکوف، یکی از بنیانگذاران Rarible، ادعای فوق را تایید کرد و به Cointelegraph گفت:

درک این نکته مهم است که NFT موجود در کیف پول کاربر فقط به فایلی که نشان می دهد اشاره می کند – خود فایل واقعی که به عنوان ابرداده NFT نیز شناخته می شود، معمولاً در جای دیگری ذخیره می شود.

علیرغم این اظهارات، هر دو کارشناس خاطرنشان کردند که ذخیره سازی برای NFT ها همچنان می تواند غیرمتمرکز در نظر گرفته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا