بلاکچین در حوزه مسکن

ارتباط بلاک چین در حوزه مسکن با قرار‌داد هوشمند

قرارداد هوشمند یک برنامه کامپیوتری یا پروتکلی برای تنظیم قراردادها است که با استفاده از اطلاعات مربوط به شرایط قرار داد، تمامی اقدامات پیش‌بینی شده درمفاد آن به صورت دقیق و کامل انجام‌ می‌شود. این نوع از قراردادها که ارتباط بلاک چین در حوزه مسکن با قرار‌داد هوشمند را شامل می‌شود ، اجازه‌ انجام تراکنش‌های معتبر را بدون دخالت اشخاص ثالث فراهم می‌کنند.

بلاک چین از طریق ایجاد قراردادهای هوشمند، که نیازی به دخالت اشخاص ثالث ندارد، سرعت بی نظیری را برای انوع معاملات ارائه می دهد. این قراردادهای دیجیتالی شده از جهاتی معادل قراردادهای کاغذی هستند، اما به طرفین اجازه می‌دهند تا تمامی اطلاعات موجود را ایمن کنند و از تغییر آنها جلوگیری کنند.

در عمل، اکثر قراردادهای هوشمند در اتوماسیون مبادلات ارزش در قالب ارزهای مجازی، یعنی دارایی های رمزنگاری شده، استفاده می شود. تمام ورودی های حسابداری مربوط به این مبادلات ارزش های دیجیتال به طور خودکار در بلاک چین ثبت می شوند و نقل و انتقالات را قابل مشاهده و تغییر ناپذیر می کنند. شرایط این قراردادهای هوشمند هیچ جای تردید یا تفسیری را در معاملات روزمره ما باقی نمی گذارد.

ارتباط بلاک چین در حوزه مسکن با قرار_داد هوشمند

این تکنولوزی چه مزیت‌هایی دارد؟

این فناوری پیشرفته دیجیتال معاملات آتی مسکن  و مستغلات مانند خرید املاک جدید از طریق ارزهای دیجیتال را می‌تواند تسهیل کند. در‌ حال حاضردر نقاط مختلف جهان برخی از استارت‌آپ‌ها اکنون به‌عنوان روش پرداخت، خرید و فروش خانه‌ها را با ارزهای دیجیتال انجام می‌دهند.

ورود انواع جدید تامین مالی به این معنی است که پلتفرم های اختصاص داده شده به خرید و فروش کالا به صورت آنلاین در حال گسترش و مورد قبول قرار گرفتن توسط خریداران و فروشندگان هستند. البته بعضی خریداران هنوز اعتماد کاملی به رمز‌ارز‌ها به دلیل پر نوسان بودن آن‌ها و همچنین به صحیح عمل کردن قرار‌داد‌های هوشمند ندارند.

در عین حال، گروهی دیگر از سرمایه گذاران این روش های پرداخت جدید را جایگزینی برای دور زدن محدودیت های اعمال شده بر مبالغ نقل و انتقالات بین المللی در برخی کشورها می بینند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: فرصت های جدید و نقش بلاک چین در صنعت مسکن

اهداف ارتباط بلاک چین در حوزه مسکن با قرار‌داد هوشمند

اگر در حال حاضر، قراردادهای هوشمند می توانند امکان انتقال مسکن و مستغلات را فراهم کنند، می توان تصور کرد که آنها می توانند در آینده بر اساس دارایی ها و ذینفعان مختلف برنامه ریزی شوند. بنابراین، نقل و انتقالات می تواند به صورت خودکار طبق شرایطی که قبلاً در قرارداد تعریف شده است، انجام شود.

 همچنین می توان تصور کرد با خرید مسکن با قرار‌داد هوشمند که در نتیجه ارتباط بلاک چین در حوزه مسکن با قرار‌داد هوشمند ، هنگام فروش ملک به طور خودکار به وکلا، کارشناسان، کارگزاران و همه طرف های درگیر پول پرداخت شود.

بلاک چین به طور قابل توجهی فرآیندهای معمول بازار مسکن را تسریع می کند. از آنجایی که کاربران به تمام اطلاعات ذخیره شده در بلاک چین دسترسی دارند، زمان قابل توجهی را در به دست آوردن داده های مربوط به یک ملک یا زمین – اسناد مالکیت، ثبت زمین، اطلاعات فنی و بررسی ها، اطلاعات مالکیت مشترک، صرفه جویی می کنند.

علاوه بر این مورد ذکر شده در مقاله خط دید، این فناوری به طور ۲۴ ساعته و بدون تعطیلی در دسترس ، با داده های واقعی و به روزاست که به طورفوری نیز اعتبار سنجی می‌شوند. پس می‌توان نتیجه گرفت ارتباط بلاک چین در حوزه مسکن با قرار‌داد هوشمند یک انقلاب واقعی برای حرفه ای ها و سرمایه گذاران املاک و مستغلات است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا