بلاکچین در حوزه مسکن

کاربرد قرار‌داد های هوشمند برای بلاک‌ چین در حوزه مسکن

در اوایل سال جاری، شهردار میامی پیشنهاد داد که به مردم اجازه داده شود مالیات دارایی هایشان یا هزینه‌های خدمات شهری را با ارز دیجیتال بپردازند. اندکی پس از آن، یک پنت هاوس در میامی به قیمت ۲۸ میلیون دلار به یک خریدار ناشناس فروخته شد که تماماً با ارز رمزنگاری شده پرداخت شده است، این تراکنش تبدیل به گران‌ترین معامله مسکن و مستغلات کریپتو برای یک ملک مسکونی شناخته شده در ایالات متحده تا به امروز شده است که مثالی عینی برای کاربرد قرار‌داد های هوشمند بلاک‌ چین در حوزه مسکن است.

متخصصان این حوزه همیشه به قدرت آینده دارایی های دیجیتال معتقد بوده‌اند. در سال ۲۰۱۷، متخصصان افرادی را که املاک خود را به فروش می‌رسانند و یا خرید ملک می‌کنند را متقاعد کردند که بیت کوین را به عنوان پرداخت بپذیرد، با این استدلال که بیت کوین می تواند یک دارایی ضد تورمی حتی بهتر از خود مسکن و مستغلات باشد.

 چهار سال بعد، امروز می بینیم که فروشندگان و توسعه دهندگان بیشتری ارزهای دیجیتال را به عنوان نوعی پرداخت می پذیرند. چهار سال بعد، من پیش‌بینی می‌کنم که مسکن و مستغلات یکپارچه با بلاک چین در سطح کاملاً جدیدی فراتر از پرداخت‌ها در یک ارز دیجیتال اجرا شود. ما در این مقاله در مجله خط دید به قابلیت مهم کاربرد قرار‌داد های هوشمند بلاک‌ چین در حوزه مسکن می‌پردازیم.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: فرصت های جدید و نقش بلاک چین در صنعت مسکن

قرار‌داد های هوشمند بلاک‌ چین در املاک

ما در خط دید معتقدیم که مکانیزم قرداد‌های هوشمند بلاک چینی یکی از مهمترین قابلیت های این فناوری برای کمک به خدمات املاک است. پلتفرم های بلاک چین مرتبط با بخش مسکن و مستغلات پاسخی را از نظر سرعت و ایمنی ارائه می دهند که می تواند به طور قابل توجهی خطر تقلب و کلاهبرداری در خرید و فروش ملک و مستغلات را کاهش دهد.

تمام مراحل معامله املاک مربوط به این فناوری نوآورانه و پیامدهای آن برای ساده‌سازی انتقال داده‌ها و کاهش زمان بین امضای قرارداد اولیه و سند فروش در دفتر اسناد رسمی است.

کاربرد قرار_داد های هوشمند بلاک_ چین در حوزه مسکن

این معماری جدید دیجیتالی که بدون شک امکان اتوماسیون کامل و غیرمتمرکز معاملات املاک را می دهد، خوشبختانه استفاده از آن از مرحله پروژه فراتر رفته است. این فناوری در موقعیت‌هایی بیشترین کاربرد را از خود نشان می‌دهد که به دلیل کلاهبرداری مالک اصلی زمین مشخص نیست و خریداران نمی‌توانند به خرید آن ملک به دلیل پیچیدگی شرایط آن اعتماد کنند.

دسترسی کامل به اطلاعات ملک با کمک کاربرد قرار‌داد های هوشمند بلاک‌ چین در مسکن

ما در خط دید معتقدیم می‌توان بلاک چین را ابزاری برای ارائه صادقانه وضعیت املاک و اسناد در نظر بگیریم که دسترسی کاملی از تاریخچه خرید و فروش‌های ملک یا زمین را برای مشتریان مهیا می‌کند. علاوه بر این به کمک کاربرد قرار‌داد های هوشمند بلاک‌ چین در حوزه مسکن در هر زمان و بدون محدودیت ایجاد شده به دلیل ساعت کاری و رویه‌های اداری بانک ها، آژانس های املاک برای خریداران و فروشندگان امکان معامله فراهم می‌گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا