بلاکچین در حوزه مالی

مزایای پذیرش پرداخت با اتریوم در حوزه مالی بلاک چین چیست؟

پرداخت در اتریوم طیف وسیعی از مزایا را هم برای کاربران و هم برای کارآفرینان به همراه دارد.

انتقال به یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین، مجموعه ای از مزیت ها را برای کاربران و همچنین کارآفرینان به همراه دارد. در این مقاله در خط دید باهم بررسی می‌کنیم که چرا مزایای پذیرش پرداخت با اتریوم در حوزه مالی بلاک چین  برای مشتریان یک شرکت یک مزیت بسیار مهم به شمار می‌رود.

گزینه پرداخت اضافی

در دنیایی که به سرعت کریپتو‌ها را پذیرفته است، ارائه یک گزینه پرداخت اضافی و به روز به مشتریان، باعث برتری یک کسب و کارها نسبت به رقبای خود می‌شود. درگاه‌های ارزهای دیجیتال به فروشندگام امکان می‌دهند پرداخت‌های دیجیتال را بپذیرند و مبلغ را به صورت فیات دریافت کنند.

شفافیت بلاک چین

یک اکوسیستم غیرمتمرکز ذاتاً شفاف است و در حین خرید به مشتریان اطمینان بیشتری می دهد. تراکنش‌های کریپتو بر روی یک بلاک چین اجرا می‌شوند، جایی که به‌طور برگشت‌ناپذیر نوشته می‌شوند. علاوه بر این، پرداخت با اتریوم بدون هیچ گونه دخالتی از سوی یک مرجع متمرکز صورت می‌گیرد.

تقلب کمتر

تراکنش‌های اتریوم در چنین خریدهایی از طریق یک قرارداد هوشمند هدایت می‌شوند و احتمال فعالیت‌های کلاهبرداری را کمتر می‌کنند. از آن‌جا که قراردادهای هوشمند در لحظه حسابرسی می شوند، کلاهبرداران شانس ناچیزی برای موفقیت دارند. در نتیجه همانطور که قبلا نیز در مقالات پیشین مفصلا به آن پرداختیم، یکی از مهمترین مزایای پذیرش پرداخت با اتریوم در حوزه مالی بلاک چین، بالا بودن امنیت آن است.

معاملات سریع بلاک چین

تراکنش‌های جهانی در اتریوم در مقایسه با پرداخت‌های بین‌المللی مرسوم، بسیار سریع‌تر هستند. تراکنش‌های کریپتو در عرض چند دقیقه انجام می‌شوند، در حالی که تراکنش‌های فیات که از طریق بانک‌ها هدایت می‌شوند ممکن است چند روز طول بکشد تا در حساب واریز شود.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: تاثیر بلاک چین در بازار‌های مالی

کمپانی‌های بزرگ نیز  نیز مجموعه ای از دلایل قوی برای پذیرش اتریوم به عنوان پرداخت در بلاک چین دارند.

نهایی شدن پرداخت بسیار سریع

نهایی بودن به وضعیت تراکنش زمانی اشاره دارد که بخشی از یک بلوک است که نمی تواند تغییر کند. در اتریوم که به طور معمول روی الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) کار می‌کند، میانگین زمان برای دستیابی به نهایی شدن پرداخت شش دقیقه (۲۵ تأیید) است در حالی که میانگین زمان استخراج یک بلوک ۱۵ ثانیه است.

این زمان در اتریوم به طور قابل توجهی کمتر از بیت کوین (BTC)، بزرگترین ارز دیجیتال است، که ۶۰ دقیقه (شش تایید) طول می کشد تا به نهایی شدن با میانگین زمان ۱۰ ثانیه برای استخراج یک بلاک برسد. هنگامی که ادغام (اجرای لایه توافق اتریوم) کامل شود، مدت زمان لازم برای نهایی شدن تراکنش ETH بیشتر از این نیز کاهش می یابد.

لایه تشویقی برای امنیت بیشتر

اکوسیستم توسعه مکانیسم‌هایی را تسهیل می‌کند که به فعالیت‌های حمایتی مانند تأیید و در دسترس بودن پاداش می‌دهند، در حالی که فعالیت‌هایی را که بر زنجیره بلوکی و مکانیسم اطراف آن تأثیر منفی می‌گذارند مجازات می‌کند. این دسته از مشوق‌های ترویج رفتار صادقانه، به برآوردن الزامات امنیتی کمک می‌کند.

توکن سازی

هر دارایی که در قالب دیجیتال ثبت شده باشد می تواند در اتریوم توکن شود. توکن‌سازی کمک می‌کند تا دارایی‌های دست و پا گیر قبلی مانند املاک و مستغلات را که گاهی بخش عمده‌ای از سرمایه یک کمپانی است را به بخش‌های کوچکتر تقسیم کند. این کار مدل‌های اقتصادی جدیدی مانند مدیریت داده‌های جمع‌سپاری (crowdsourced data management) را نیز برای شرکت محیا می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا