آموزشگزارش، نقد و تحلیلمطالب ویژه

ضرورت استراتژی کانال دیجیتال، از مجموعه‌مقالات بازاریابی دیجیتال

پیش از این به مزایای اصلی بازریابی دیجیتال پرداخیتم. در ادامۀ مجموعه‌مقالات «بازاریابی دیجیتالِ» خط دید ۱۰ دلیلی را که ضرورت راهبرد برای کانال دیجیتال را اثبات می‌کند بررسی می‌کنیم.

  1. فاقد جهت بودن

شرکت­‌هایی که فاقد راهبرد دیجیتال هستند، اهداف راهبردی واضحی برای کسب مشتریان جدید و یا عمیق­‌تر کردن روابط با مشتریان قبلی به طور آنلاین ندارند. بنابراین اگر هدف نداشته باشید، برای دستیابی به اهداف، منابع کافی ندارید و اهدافی را که ثمرۀ تحلیل‌ها هستند دست کم می‌گیرید.

  1. نامطلعی از سهم بازارِ [۱] آنلاین خود

اگر در مورد درخواست مشتریان برای خدمات آنلاین تحقیق نمی‌کنید، این درخواست­‌ها را دست کم گرفته­‌اید. شناختن بازارگاه آنلاین‌تان ضرورت دارد چرا که سازوکار بازار آنلاین از کانال­‌های سنتی متفاوت است. انواع مختلف رفتار و پروفایل مشتری، رقبا، پیشنهادها یا گزینه­‌ها برای ارتباطات بازاریابی گواه بر این تفاوت است.

  1. پیش‌تازی رقیبان موجود و تازه‌واردها در به‌دست‌آوردن سهم بازار

اگر به اندازه کافی به بازاریابی دیجیتال منبع اختصاص ندهید یا رویکرد شما موقتی و موردی [۲] و بدون هیچ استراتژی معین و واضحی باشد، رقیبان خوراک دیجیتال شما را می‌خورند!

  1. نداشتن پیشنهاد ارزش[۳] قدرتمند آنلاین

اگر پیشنهاد ارزشِ آنلاین به مشتری به وضوح تعریف شده باشد می‌توانید خدمات آنلاین خود را متفاوت کنید و مشتریان قبلی و جدید را برای مشارکت اولیه و وفادار ماندن تشویق کنید.

  1. نشناختن مشتریان آنلاین به میزان کافی

غالباً گفته می‌­شود که دیجیتال «سنجش­‌پذیرترین رسانه تا کنون» بوده است. اما تحلیل­‌های گوگل و همانند آن به شما میزان حجم ملاقات را انتقال می‌­دهند، نه احساسات ملاقات­‌کنندگان و آنچه در مورد شما فکر می­‌کنند. لازم است که از دیگر ابزار وب‌سایت برای دریافت بازخورد از کاربر[۴] استفاده کنید تا نقاط ضعف خود را شناسایی کنید و مورد بحث قرار دهید.

  1. نامنسجم بودن

معمولاً فعالیت­‌های بازاریابی دیجیتال به طور منفرد انجام می­‌شود و یک بازاریاب دیجیتال متخصصی که در یک آژانس دیجیتال مجزا یا آی‌تی است فعالیت‌های مربوط به بازاریابی را انجام می‌دهد. بسته­‌بندی بازاریابی دیجیتال به شکل یک قطعۀ واحد و دردسترس، کار آسان­‌تری است. البته تأثیر کمتری خواهد داشت. شکی نیست که رسانه‌­های دیجیتال وقتی که با رسانه­‌های سنتی و کانال­‌های پاسخگویی یکپارچه­‌ شوند به بهترین شیوه کار می­‌کنند.

۷.  ناکافی بودن افرادی که به دیجیتال اهمیت می‌دهند یا بودجه‌هایی که به آن تخصیص داده می‌شود

هم به برنامه‌­ریزی و هم به اجرای بازاریابی الکترونیک منابع ناکافی تخصیص داده می­‌شود و معمولاً مهارت­‌های بازاریابی الکترونیکِ اختصاصی و ویژه‌ای وجود ندارد، در نتیجه شاهد واکنش نامناسبی به تهدیدهای رقابتی هستیم.

  1. از دست دادن پول و زمان به دلیل کپی کردن

حتی اگر منبع کافی داشته باشید ممکن است هدر برود، خصوصاً در شرکت­‌های بزرگتری که بخش­‌های مختلف سازمان بازاریابی آن، ابزار مختلفی را می­‌خرند یا برای اجرای وظایف بازاریابی آنلاین مشابه، از آژانس­‌های مختلفی استفاده می­‌کنند.

  1. اجایل[۵] و چابک و نبودن برای رسیدن به سرعت بازار و جلو ماندن

اگر به سرشناس‌ترین برندها مانند آمازون[۶]، دل[۷]، گوگل، تِسکو[۸]، و زاپُس[۹] نگاه کنید، این برندها پویایی خود را حفظ می‌کنند و دائماً رویکردهای جدیدی را برای کسب و حفظ مخاطبان آنلاینشان آزمون می­‌کنند. در مورد بازاریابی چابک بیشتر بخوانید.

  1. بهینه‌­ نکردن

هر شرکتی که یک وب­‌سایت دارد، تجزیه و تحلیل خواهد داشت، اما بسیاری از مدیران ارشد متوجه نیستند که چقدر مهم است تیم­‌های آن­‌ها برای بررسی این تحلیل­‌ها و عملکرد بر مبنای آن زمان کافی داشته باشند یا به آن زمان کافی اختصاص بدهند. وقتی با یک راهبرد مناسب، مبناهای درست را تشخیص می‌دهی، می‌­توانید دائماً جنبه‌­های کلیدی را به‌پیش ببرید و بهبود بدهید، مثل بازاریابی جستجو، تجربۀ کاربر سایت، بازاریابی رسانۀ اجتماعی و ایمیل.

۱۰ مشکل ذکرشده در این مقاله دلیلی بر ضرورت راهبردهای متفکرانه برای بازاریابی دیجتال است، راهبردهایی که با مدد آن‌ها بتوان از این مشکلات اجتناب کرد. اما اگر هنوز مطمئن نیستید که بازاریابی دیجیتال چقدر اهمیت دارد یا نیاز دارید بیشتر با بازاریابی دیجیتال آشنا شوید، مجموعه‌مقالات «بازاریابی دیجیتالِ» خط دید را دنبال کنید: چرا بازاریابی دیجتال؟


[۱] Market Share

[۲] ad-hoc approach

[۳] value proposition

[۴] website user feedback tools

[۵] Agile

[۶] Amazon

[۷] Dell

[۸] Tesco

[۹] Zappos

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا