اخباردفتر مدیریت پروژهمدیریت تغییراتمطالب ویژه

یک کتاب الکترونیک جدید در زمینۀ مدیریت تغییر: رسانگری تغییر

یک کتاب الکترونیک جدید در زمینۀ مدیریت تغییر: رسانگری تغییر

آیا برای جلب موافقت مافوقان با پروژه‌ها و ایجاد مشارکت ذی‌نفعان تقلا می‌کنید؟

کتاب الکترونیکی جدیدی، نوشتۀ الیزابت هارین [۱]، شما را در مدیریت ارتباطاتِ مربوط به راهکارهای تغییر راهنمایی می‌کند.

  کتاب «رسانگری تغییر: چگونه دربارۀ تغییر پروژه صحبت کنیم؟» به شما می‌آموزد که:

  • چگونه راهبرد ارتباطی پروژۀ خود را برنامه‌ریزی کنید؛
  • چگونه مناسب‌ترین ابزار برای پروژۀ خود را برآورد کنید؛
  • چگونه در زمان مناسب، پیام‌های مناسبی را به افراد مناسبِ آن پیام‌ها برسانید و از نتیجۀ آن که عملکرد مناسب است بهره‌مند شوید؛
  • چگونه میزان مؤثر بودن ارتباطات پروژه را ارزیابی کنید تا در پروژۀ بعدی تغییرات کم‌وبیشی در ارتباطات پروژه‌ای ایجاد کنید.

این کتاب یک راهنمای کامل است که شما را در ارتباطات پروژه‌ای‌تان و نحوۀ بیان این ارتباطات هدایت می‌کند.

«رسانگری تغییر» به‌صورت یک راهنمای قدم‌به‌قدم نوشته شده که هدف آن کمک به مدیران پروژه و مدیران تغییر و رهبران تیم‌های تجاری است تا بتوانند هدف پروژه را به افراد انتقال بدهند و تیم‌هایشان نیز، به‌طور سلسله‌مراتبی، این اهداف را به افراد بیشتری انتقال بدهند و نقش خود را ایفا کنند.

این کتاب صحبت کردن و نوشتن و ارائه دادن و اشتراک‌گذاری‌ها را در روند برنامه‌ریزیِ ارتباطات پروژه آسان و تا حد‌ ممکن، کم‌استرس می‌سازد. چراکه مدیران پروژه به ‌اندازۀ کافی کار برای انجام دادن دارند که نخواهند نگران ارتباطات هم باشند!

«رسانگری ارتباطات» که فقط نسخۀ الکترونیک دارد و قیمت آن فقط ۸.۹۹ فرانک است، راه به‌صرفه‌ای برای آموختن ارتباطات با ذی‌نفعان است؛ شما را برای پروژۀ بعدی آماده‌تر می‌کند و پشت‌گرمی بیشتری فراهم می‌کند.

کارولین هارپر [۲]، رهبر تعاملات دیجیتال و ICT، دولت محلی، دربارۀ این کتاب می‌گوید: «این کتاب منبع فوق‌العاده‌ای است که می‌توانید با استفاده از آن باسرعت و مرحله‌به‌مرحله نیازمندی‌های ارتباطی پروژۀ خود را شناسایی و باموفقیت مدیریت کنید. همچنین این کتاب پیشنهاد می‌شود به مدیران پروژه و مدیران تغییرِ باتجربه‌تری که (همچون همۀ ما) برای هر پروژه از یک برنامۀ ارتباطی استاندارد استفاده می‌کنند، اما اکنون به رویکرد تازه‌تر و به‌روزتری نیاز دارند.»

مدیریت پروژه مشتری محور

الیس استیونز [۳]، معلم و مربی رهبری پروژه، معتقد است: «این کتاب الفبای رساندن و انتقال گفتاری تغییر است. الیزابت پیشنهادهای کاربردی‌ای برای نحوۀ انتقال گفتاری تغییر، همراه با مثال‌ها و ایده‌هایی که می‌توانید در پروژه‌ها به‌کار ببرید، ارائه می‌کند. اگر ایده‌های این کتاب را دنبال کنید از انتظارات ذی‌نفعان خود فراتر می‌روید.»

«رسانگری تغییر» که فقط ۶۵ صفحه دارد، آن‌قدر جامع است که هرچه را برای شروع فوری مدیریت تغییر نیاز دارید در بردارد.

کتاب را می‌توانید از اینجا بارگیری کنید. (نسخۀ پی‌دی‌اف یا کیندل. در کتابخانۀ برخط ناشر نیز می‌توانید مطالعه کنید.)

دربارۀ نگارنده: الیزابت هارین

الیزابت هارین کارشناس ارشد (MA) و مدیر سبد پروژه و تحلیل مالی(FAPM)  و عضو جمعیت رایانۀ بریتانیا (MBCS) است و شرکت محدود مشاورانِ Otobos را -که یک شرکت مشاورۀ تخصصی در زمینۀ اعلان‌نگاری[۴] برای شرکت‌های مدیریت پروژه است- هدایت می‌کند. الیزابت همچنین مدیر فعال برنامه و پروژه است و قبل از اینکه زمینۀ کاری‌اش را به مراقبت‌های بهداشتی تغییر بدهد، هشت سال در خدمات مالی کار می‌کرد.

او کارورِ MSP و PRINCE2 و P3O است و گواهی بنیانِ ITIL را دارد. یکی از اعضای جمعیت مدیریت پروژه و عضوِ PMI و فارغ‌التحصیل دانشگاه روهامپتون و دانشگاه یورک است.

الیزابت هارین چهار کتاب دربارۀ مدیریت پروژه نگاریده: «میان‌بری به موفقیت: مدیریت پروژه در دنیای واقعی» (این کتاب تا مرحلۀ نهاییِ جایزۀ سال کتاب‌های مدیریتی رسید و اکنون نسخۀ دوم آن حاضر است)، «ابزار تعاملی برای مدیران پروژه»، «رسانگری تغییر» (کتاب معرفی‌شده) و «مدیریت پروژۀ مشتری‌محور». الیزابت چند کتاب الکترونیک و دورۀ آنلاین دربارۀ گزارش‌دهی در پروژه نیز ارائه داده است.

به‌علاوه او برندۀ جایزۀ وبلاگ‌نویسی برای وبلاگ تخصصی‌اش است؛ وبلاگش با هدف کمک به تیم‌ها در تکمیل کارها با کمترین استرس فعالیت می‌کند. الیزابت نوشته‌های بسیاری را دربارۀ مدیریت پروژه منتشر کرده و در مجلات و وبگاه‌های متعددی مشارکت کرده است.

در خط دید، با کتاب‌های جدید مدیریت پروژه بیشتر آشنا شوید.


[۱] Elizabeth Harrin

[۲] Caroline Harper

[۳] Elise Stevens

[۴] copywriting

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا